Napisz do nas e-mail: info@wheepo.com

Darmowa wysyłka powyżej 300 zł

konwersja roweru na elektryczny, ebike

Zestawy do konwersji roweru na elektryczny – przerób swój rower w e-bike’a

Zestawy do konwersji roweru na elektryczny to możliwość przerobienia swojego tradycyjnego roweru na nowoczesny e-bike. Dzięki silnikowi elektrycznemu oraz baterii możesz cieszyć się dodatkowym wspomaganiem podczas jazdy. 

Konwersja roweru na elektryczny – co to jest i czy warto ją wykonać?

Konwersja roweru na elektryczny polega na zmianie tradycyjnego roweru w pojazd z napędem elektrycznym. Wymaga to montażu napędu elektrycznego do roweru, najczęściej w postaci silnika elektrycznego w piaście koła lub mocowanego centralnie. Moc takich zestawów to przeważnie od 250W do 1000W. Taki zestaw elektryczny może zostać zamontowany na starym rowerze, zmieniając go w nowoczesny ebike.

Przerobienie roweru na elektryczny pozwala na nowo odkryć rower. Korzystanie z tego środka transportu z dodatkowym wspomaganiem elektrycznym, docenią osoby, które używają roweru codziennie, dojeżdżają rowerem do pracy, osoby starsze które potrzebują wspomagania, lub wszyscy Ci, którzy chcą poczuć coś nowego w jeździe rowerem. By zamówić taką konwersję, warto sprawdzić nasz sklep internetowy wheepo.com gdzie można dowiedzieć się więcej o częściach do rowerów elektrycznych i oferowanych zestawach. Możesz również przetestować zestawy w naszym punkcie stacjonarnym w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak wykonać konwersję roweru na elektryczny?

Jak wykonać konwersję roweru na elektryczny? Istnieje kilka sposobów przekształcenia klasycznego roweru w elektryczny pojazd. Możesz zdecydować się na gotowy zestaw z baterią, lub dobrać poszczególne elementy we własnym zakresie. Wszystkie prace związane z przeróbką możesz powierzyć serwisowi rowerowemu, lub wykonać to sam w swoim domu. Przebudowa roweru na e-bike jest teraz prostsza niż by ci się mogło wydawać.

Kroki przeróbki roweru na e-bike’a:

  • Pierwszym krokiem (i chyba najtrudniejszym 🙂 )  to wybór odpowiedniego zestawu, który spełni twoje oczekiwania, będzie zawierał dobre jakościowo komponenty, oraz będzie pasował do twojego tradycyjnego roweru.
  • Wybranie miejsca montażu baterii i sterownika, oraz sposób prowadzenia przewodów – przed przystąpieniem do przeróbki, najlepiej wszystko posprawdzać.
  • Jeżeli wybrałeś zestaw z niezaplecioną obręczą, kolejnym krokiem jest dobór długości szprych do silnika i obręczy, a następnie zaplecenie koła. 
  • Montaż koła z silnikiem w rowerze. Jeżeli wybrałeś silnik centralny to należy zdemontować korbę i w jej miejsce zamontować silnik. 
  • Montaż wyświetlacza, czujnika PAS, czujnika hamulca i ewentualnej manetki.
  • Podłączenie przewodów i przetestowanie gotowego roweru.

Elementy zestawu do konwersji roweru

Zestaw do konwersji zawiera elementy niezbędne do przeróbki tradycyjnego roweru na elektryczny.

Silnik

W uproszczeniu to od niego zależy, jaką moc będzie miał Twój nowy rower elektryczny. Typowe zestawy do konwersji oferują silniki o mocy od 250W do 1000W. Silniki dzielą się na przekładniowe,  czyli takie które mają wbudowaną w sobie przekładnie planetarną, przez którą przenosi się napęd na obudowę, oraz bezprzekładniowe. Silniki przekładniowe występują w wersjach mocowych od 250W do 1000W, natomiast bezprzekładniowe powyżej 1000W. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z rowerami elektrycznymi polecamy silniki w wersji przekładniowej.  

Sterownik

 Sterownik czyli układ elektroniczny sterujący pracą silnika typu BLDC (stosowanego w rowerach). Jest on odpowiednio dobrany do silnika.

Akumulator

 Akumulator czyli źródło energii w rowerze elektrycznym. Zbudowany z ogniw litowo-jonowych. Baterie montowane są zazwyczaj w tzw. obudowach bidonowych, czyli w miejscu montażu bidonu w rowerze, lub obudowach na bagażnik. Akumulatory w typowych zestawach do konwersji roweru na elektryczny posiadają napięcie 36V lub 48V.  Akumulatory oferowane są w różnych pojemnościach, w uproszczeniu od pojemności akumulatora zależy jak daleko dojedziesz rowerem elektrycznym.

Wyświetlacz, manetka, czujnik PAS, czujniki hamulca 

Są to komponenty wchodzące w skład zestawu. Na wyświetlaczu odczytasz podstawowe parametry jazdy. Czujnik PAS to element montowany na korbie roweru, jest odpowiedzialny za kontrolę prędkości i intensywność wspomagania. Czujniki hamulca odcinają wspomaganie w momencie wciśnięcia klamki hamulca. Dzięki tym komponentą, jazda rowerem stanie się jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza, zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego warto przerobić swój rower na e-bike’a?

Dzięki przeróbce roweru na elektryczny możesz cieszyć się dłuższymi wycieczkami bez obawy o zmęczenie i trudne podjazdy. Przerobienie swojego roweru na e-bike’a to doskonały sposób, aby rozwijać swoją pasję rowerową i korzystać z jeszcze większych możliwości. Wybierając przeróbkę dostaniesz dobre komponenty w przystępnej cenie, w porównaniu do gotowych rowerów, których cena jest wygórowana.  Zmieniając swój rower na e-bike’a za pomocą zestawów skonfigurowanych przez wheepo.com masz pewność, że wszystko będzie ze sobą współpracować i dostaniesz komponenty najwyższej klasy.

Gotowy rower elektryczny czy przeróbka na bazie zestawu do konwersji

Gotowy rower elektryczny to świetna opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się z jazdy bez konieczności samodzielnego montażu i konfiguracji. Są one gotowe do użycia od razu po zakupie, co jest wygodne i oszczędza czas. Jednakże, przeróbka na bazie zestawu do konwersji może być interesującą opcją dla tych, którzy posiadają już tradycyjny rower, chcą dostosować swój rower do swoich indywidualnych preferencji, a przy tym otrzymać dobrej klasy rower elektryczny w przystępnej cenie.

Częste pytania zadawane w naszym serwisie o konwersję roweru na elektryczny

Ile kosztuje przerobienie roweru na rower elektryczny?

Przerobienie roweru na elektryczny może kosztować mniej, niż zakup gotowego roweru elektrycznego. Cena zależy głównie od wybranych elementów do konwersji, takich jak silnik i akumulator. Koszt przerobienia roweru na elektryczny zaczyna się już od 2500 zł wzwyż, w zależności od jakości i funkcjonalności użytych komponentów.

Zanim przystąpisz do przerobienia swojego roweru, warto dokładnie przemyśleć swój budżet i wymagania. Warto też skonsultować się z profesjonalistami, którzy doradzą Ci, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twoich potrzeb i oczekiwań.

Czy konwersja roweru na elektryczny się opłaca?

Czy konwersja roweru na elektryczny się opłaca?

Decyzja o przekształceniu tradycyjnego roweru w elektryczny może być trudna. Na pewno jest to inwestycja, ale czy się opłaca?

Warto wziąć pod uwagę korzyści, jakie niesie ze sobą elektryfikacja roweru. Wpływa to na większą wygodę i komfort jazdy, zwłaszcza w terenach pagórkowatych lub podczas dłuższych tras.

Z drugiej strony, koszty samej konwersji mogą być dość wysokie. Trzeba zakupić silnik, akumulator i inne niezbędne elementy, co może sporo kosztować. Jednakże w porównaniu do gotowego roweru elektrycznego o podobnych parametrach, przewaga przeróbki jest znacząca.

Jaki zestaw do przeróbki roweru na elektryczny na początek?

Przeróbka roweru na elektryczny to świetny sposób na zwiększenie komfortu podczas jazdy. Na początek, warto wybrać silnik przekładniowy montowany w tylnym kole o mocy 250W lub 500W. Zapewni Ci to wystarczającą moc oraz silnik taki w łatwy sposób montuje się w rowerze. 

Ile kosztuje przejechanie 100 km rowerem elektrycznym?

Cena przejechania 100 km rowerem elektrycznym zależy od kilku czynników, takich jak cena energii elektrycznej, moc silnika (jego prądożerność 🙂 ), zastosowanych opon, czyli oporów toczenia roweru.  W przeciętnym rowerze elektrycznym o mocy 250W koszt przejechania 100 km wynosi około 1-2 zł, co jest znacznie tańsze niż paliwo do samochodu. Jednakże warto zaznaczyć, że koszt ten podany jest w przybliżeniu i może się różnić w zależności od roweru oraz warunków terenowych.

Gdzie zamontuje zestaw do konwersji roweru na elektryczny?

Serwis: W naszym serwisie oferujemy profesjonalny montaż zestawów do konwersji roweru na elektryczny. Nasz wykwalifikowany personel zapewni szybką i skuteczną instalację, abyś mógł cieszyć się nowymi możliwościami swojego roweru.

W domu: Jeśli wolisz zamontować zestaw sam w domu, to również możemy dostarczyć Ci wszystkie niezbędne akcesoria i instrukcje. Dzięki nim, samodzielnie będziesz mógł przeprowadzić konwersję roweru na elektryczny w zaciszu własnego mieszkania.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z usług serwisu, czy zamontować zestaw w domu, konwersja roweru na elektryczny będzie prosta i przyjemna. Daj swojemu rowerowi nowe życie i ułatw sobie codzienne podróże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Dla zamówień powyżej 300zł

Możliwość zwrotu

do 14 dni od zakupu

Najwyższa jakość

i gwarancja na produkt

100% Bezpieczna płatność

BLIK / Przelewy24 / Pobranie